צרו קשר 03-5371722

דפוס משי

דפוס משי ישנן מגוון שיטות דפוס, מאפייניה של כל שיטה הופכים אותה מתאימה עבור סוג מסוים של עבודה.
כך למשל בדפוס אופסט יוצרים תבנית עליה התמונה והטקסט המיועד להדפסה, התבנית משמשת להעתקה ממוכנת של ההדפס על גבי חומרים שונים, שיטה זו נחשבת מדויקת ומתאימה להדפסת כמויות גדולות.
בדפוס דיגיטלי לעומת זאת אין יצירת תבנית אלא התמונה והטקסט מועברים באופן ממוחשב לגליל הממגנט אליו צבע ומגלגל אותו אל המשטח עליו מדפיסים, דפוס דיגיטאלי הוא מהיר יותר מדפוס אופסט אולם הוא מדויק פחות, שיטה זו משמשת בדרך כלל כאשר יש להדפיס כמות קטנה.
דפוס משי היא שיטת הדפסה מרתקת שמקורותיה כנראה בסין העתיקה, על שיטה זו נרחיב בפסקאות הבאות.

איך זה עובד
מדובר בהדפסה בה נעזרים ברשת משי צפופה (מכאן שמה של השיטה) המאפשרת מעבר דיו רק היכן שלא הפכה אטומה. הכנתה של רשת המשי כך שתישא את התמונה נעשית בעזרת שקף עליו מודפסת הגרפיקה והטקסט בשחור (מוחלט) / לבן (ללא צבע כלל). יש להכין שקף נפרד לכל חלק בתמונה המודפסת בו נעשה שימוש בצבע אחר, על השקף מדפיסים גרפיקה ישירות ממחשב בדומה להדפסה "רגילה" על נייר.
השקף מוצמד לרשת המשי המרוחה בחומר רגיש לאור, כאשר מוקרן אור אל הרשת דרך השקף המוצמד אליה היא הופכת אטומה היכן שהאור חדר ומרגע זה תאפשר מעבר דיו רק באזורים שלא נחשפו לאור, דהיינו היכן שהיה הדפס שחור על השקף.

רשת המשי הערוכה כעת להעביר דיו בצבע הרצוי מוצמדת אל המשטח עליו מדפיסים והדיו נמרח עליה. הדיו חודר רק במקומות בהם הרשת אינה אטומה וכך נוצר ההדפס. יש לחזור על פעולות הכנת רשת מתאימה והעברת צבע דרכה עבור כל צבע בו נעשה שימוש בתמונה ובטקסט המודפסים.

למה מתאים דפוס משי
ניתן באמצעות דפוס משי להדפיס כמעט על כל חומר, זאת על ידי שימוש בדיו/צבע המתאים למשטח עליו מדפיסים. כך למשל הדפסה על גבי חומרים הבאים במגע עם כימיקלים או נחשפים לטמפרטורות גבוהות תעשה בעזרת צבע אפוקסי שלו עמידות גבוהה.
רב תכליתיות זו היא שהופכת שיטת דפוס זו לשימושית כל כך גם עבור ייצור עזרי תצוגה קשיחים כגון שלטי קאפה, פופאפים ועוד. עוד מתאימה שיטת דפוס זו להדפסה על כמעט כל סוגי הפלאסטיק, על בד, זכוכית, עץ, חומרים קראמיים, מתכות שונות (ברזל, נירוסטה, נחושת) ועוד.

יתרונות וחסרונות
יתרונה המשמעותי ביותר של שיטת הדפוס בעזרת רשתות משי היא איכות התמונה המודפסת המתקבלת. למעשה הדפסים כאלה נחשבים לאיכותיים ביותר מבין כל שיטות הדפוס.
חסרונה של השיטה היא שכדי שתוכל לשמש להדפסת מספר גדול יחסית של פריטים זהים נדרשת מכונה המבצעת את כל שלבי ההדפסה באופן אוטומטי. מכשור כזה הוא יקר למדי דבר המתבטא בעלות ההדפסה. עבור הדפסה של מספר קטן יחסית של פריטים ניתן להשתמש במכונה חצי אוטומטית וישנם אפילו בתי עסק המבצעים את כל שלבי ההדפסה באופן ידני.

הדפסת עזרי תצוגה ושילוט
איכות ההדפסה והיכולת להדפיס על מגוון גדול של חומרים הם ההופכים דפוס משי לשיטת ההדפסה המועדפת בייצור סוגים רבים של עזרי תצוגה (במיוחד כאלה העשויים חומרים קשיחים או קשיחים למחצה) ובייצור שלטים.
מכיוון שמדובר בדרך כלל במספר קטן של פריטים, לעיתים אפילו פריט בודד אחד, מהירות ההדפסה חשובה פחות. כדי להפיק תצוגה מרשימה, בביתן תצוגה, בתערוכה או בכל מקום אחר, הכרחי להקפיד על מראה מכובד. הדפסה ברמה גבוהה על גבי עזרי תצוגה שבנויים כהלכה, מחומרים איכותיים ותוך שמירה על רמת גימור בלתי מתפשרת היא הנוסחא להפקת מוצרים שיספקו את הסחורה בכל הנוגע למסר אותו בית העסק מעוניין לשדר.

שלטים אף הם מודפסים עלפי רוב בשיטת דפוס משי. שילוט נאה וברור הוא הכרחי כדי להשיג מראה מבוקש ופונקציונאליות מיטבית. הכרחי שההדפסה תאריך ימים תוך שאינה דוהה ושומרת על מראה חדש לחלוטין, לפיכך מתבקש לבחור בשיטת ההדפסה המשרתת מטרות אלה אפילו אם היא מיקרת במעט את ייצור השלט. במקרים רבים שלטים מציגים הדפס פשוט יחסית והם יחידים במינם, תכונות אלה גם הן הופכות שלטים למתאימים במיוחד להדפסה בשיטה הדורשת עבודת הכנה נרחבת יחסית ויישום מדוקדק.

מוצרים שיכולים לעניין אותך:

חבילת 5X5 Island


למידע נוסף >>

שילוט מיוחד

שילוט ייעודי מודפס ל
למידע נוסף >>

רול-אפ LUX

מתקן רול אפ מפואר בע
למידע נוסף >>

דלפקי Fast-Up

מתאימים לתערוכות וכנ
למידע נוסף >>

הדפסה על קאפה

  לוחות
למידע נוסף >>

 

שלח לחבר

שם החבר:

דואר אלקטרוני של החבר:

השם שלך:

הדואר האלקטרוני שלך:

תוכן הפנייה:

הכנס את התווים המוצגים בתמונה:

 

רשמו אותי לnewsletter ועדכנו אותי במוצרים חדשים

* שדה חובה