צרו קשר 03-5371722

נגישות לנכים

במדינות מפותחות ניכרת שאיפה לספק איכות חיים טובה לכל אזרחי המדינה ללא קשר למאפיינים כאלה או אחרים של אישיותם, כיצד הם נראים, דעותיהם, מעמדם הסוציו-אקונומי או אם הם מוגבלים באופן כזה או אחר (נפשית, שכלית או גופנית) ביחס לכלל האוכלוסייה. כחברה מתוקנת אנו מעוניינים לאפשר לכל אדם נגישות לכל מקום אליו הוא צריך או רוצה להגיע. כך למשל טבעי שמי שרגליו משותקות והוא נעזר בכיסא גלגלים יוכל לנהוג ברכב ממונע, לחנות בקרבת מחוז חפצו, להיכנס למקום בילוי, בית עסק או משרד ממשלתי ללא קושי וכד'. באותו אופן אנו מעוניינים שעיוורים יוכלו לחצות כבישים בבטחה, להשתמש במעליות ולמצוא מבוקשם בבנייני משרדים.
בשנים האחרונות ניכרת התעוררות, שינויים אשר רבים בחברה מצפים להם החלו קורמים עור וגידים.

מה מחייב החוק

בישראל החלו כבר בשנות השבעים לפעול בחקיקה כדי לקדם את נושא הנגישות לנכים, בשנת 1997 חוקק חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ובשנת 1998 הוקמה הנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות הכפופה למשרד המשפטים. השינויים הנדרשים הלכה למעשה החלו מתרחשים לאיטם ובשנת 2005 נערך תיקון לחוק הנ"ל כך שהנגשה תהפוך עניין מחייב במוסדות ציבור, בתי ספר ומרפאות, אתרי בילוי, צמתים, מדרכות, גשרים להולכי רגל, מוסדות להשכלה גבוהה, שטחי מסחר, אזורים משותפים בבנייני מגורים ועוד.
במסגרת התיקון לחוק הוענק יתר כוח לרשויות לאכוף את יישום הוראותיו, כיום ניתן לפתוח בהליכים משפטיים כנגד ארגונים ואנשים פרטיים כאחד אשר אינם ממלאים חובתם בכל הקשור להנגשה.

שנת 2016 הביאה עימה שינוי מבורך, נושא נגישות לנכים צובר תאוצה, אחד הסימנים לכך הוא הצבתם של שלטים בכתב ברייל במבנים פרטיים וציבוריים.

 

שינוי קטן בעל השפעה גדולה
מובן שבכל הקשור לפעולות ושינויים הנדרשים כדי להבטיח נגישות לנכים ישנם דברים מורכבים יותר וישנם כאלה הקלים מאוד ליישום. שינוי קטן אשר בכוחו לשפר איכות חייהם של עיוורים ומי שראייתם מוגבלת באופן חמור הוא הוספת שילוט בכתב ברייל. שלטים בכתב ברייל הם אמנם מסובכים יותר לייצור משלטים רגילים אולם הצטיידות והצבת שלטים כאלה אינם כרוכים בהוצאה כבדה. שלטים איכותיים כמעט ואינם מתבלים ולפיכך מדובר בהשקעה חד פעמית, בהיקף קטן, אשר עבור מי שלוקים בראייתם עושה את ההבדל בין עצמאות מוחלטת לתלות בזולת.

ערוכים לספק מענה מושלם

אנו בארט-דיזיין היינו מן הראשונים מבין מי שעוסקים בעיצוב וייצור שלטים להיערך למתן מענה איכותי למי שמבקשים להתאים את מתקניהם לדרישות החוק. יש לנו נסיון בעבודת הנגשה עם גופים ציבוריים גדולים כמו פרוייקטים לייצור שלטי ברייל בתחנות אוטובוסים, וכיום אנו מציעים שירותי הדפסת שילוט ברייל על מגוון חומרים כאשר הכתב עצמו הוא במידות המוגדרות בתקנים הרלוונטיים והשלטים מתוכננים כך שישתלבו בעיצוב הכללי המבוקש. אנו מייעצים ללקוחותינו לא רק בבחירת השלטים המתאימים להם ביותר אלא גם באופן בו יש להציבם כך שימוקמו בגובה מתאים ובמקום נטול מכשולים.

בין היתר אנו מדפיסים שלטים בכתב ברייל על פי-וי-סי, פוליקרבונט (לבן או שקוף), דיבונד ועוד. תכנון ועיצוב השלטים נעשה בהתאם לצרכים הייחודיים של כל לקוח, כגון כפתורי ברייל למעליות ומדבקות ברייל. כתב הברייל בו אנו עושים שימוש הוא נוח וערוך לפי התקנים המחייבים, האותיות גדולות, בולטות ובעלי פרופיל מעוגל.

לנו בארט-דיזיין הידע, הניסיון ומערך הייצור הנחוץ כדי לספק שלטים בכתב ברייל המעניקים מענה מושלם לצרכיכם. אם גם אתם מבינים שהגיעה העת להפוך את בית העסק שלכם לנגיש יותר באמצעות הצבת שלטי מישוש בכתב ברייל אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר, נשמח לענות על שאלות, לספק מידע מהימן, לייעץ, ולסייע גם לכם לספק נגישות מרבית למי שמוגבלים בראייתם.

מוצרים שיכולים לעניין אותך:

רול-אפ LIGHT

מתקן רול אפ הנפוץ
למידע נוסף >>

קאפה הולדר

 
למידע נוסף >>

Easy Shape-´Snake´ Stand

מתקן תצוגה חדשני מאל
למידע נוסף >>

מרפאת שיניים, ד"ר דינבר


למידע נוסף >>

חבילת Multi


למידע נוסף >>

Muramour JAPON


למידע נוסף >>

 

שלח לחבר

שם החבר:

דואר אלקטרוני של החבר:

השם שלך:

הדואר האלקטרוני שלך:

תוכן הפנייה:

הכנס את התווים המוצגים בתמונה:

 

רשמו אותי לnewsletter ועדכנו אותי במוצרים חדשים

* שדה חובה